הפסקת אדסנס בגוגל סייטס - Sunsetting AdSense on Google Sites - איך להתמודד עם המצב

גוגל סייטס הודיעו שהם מפסיקים את גוגל אדסנס בפלטפורמת גוגל סייטס.

ההודעה שהתקבלה מגוגל סייטס

מי שיש להם אתרים בגוגל סייטס וגם יש להם חשבון גוגל אדסנס קיבלו את ההודעה הבאה:

"שלום,
קיבלת הודעה זו כדי ליידע אותך על שינויים חשובים שיבוצעו לגבי AdSense ב-Google Sites. החל מ-30 באוגוסט לא תוכל עוד לבצע עדכונים ב-AdSense דרך Google Site שלך.
מודעות שאתה כבר מציג לא ישונו ולא יוסרו. עם זאת, לא תוכל עוד לערוך מודעות או להוסיף מודעות חדשות באתר הקיים שלך או בדפים חדשים.
שינוי זה אינו מחייב כל פעולה מצידך והוא לא ישפיע על היישום הנוכחי של מודעות באתר שלך."

ובאנגלית - ההודעה נראית כך
Some important changes are coming to AdSense on Google Sites. By August 30, 2013, it will no longer be possible to make updates to AdSense on any of your Google Sites.
ראו קישור להודעה המצורפת

מה פירוש הדבר

למעשה מי שמרוויחים כסף באינטרנט עם גוגל אדסנס באמצעות גוגל סייטס ימצאו את עצמם בבעיה.
מצד אחד כל העמודים שיש בהם מודעות גוגל אדסנס כנראה שישארו, מצד שני יהיה קשה ליצור אתרים חדשים או דפים חדשים באתר ולשים בהם מודעות גוגל אדסנס.

הפתעה

יש להבין שמדובר בלא פחות מהפתעה גדולה ולא צפויה. עד לרגע זה אף אחד לא חשב שגוגל ינסו לכרות את הענף שהם יושבים עליו. הרווחים שלהם מגוגל אדסנס הם הרווחים העיקרים והיה נדמה שהם פתחו את פלטפורמת גוגל סייטס בשביל להגדיל את רווחים שלהם. 
איש לא צפה ולא יכול היה לצפות את השינוי הזה. 

נכון לעכשיו הפורומים באנגלית מתחילים לשקוק חיים ולבדוק האם מדובר בדבר אמיתי או בטעות או בספאם או במשהו שקשור לכוון הזה.

מדוע גוגל סייטס עשו את זה

שאלה מאוד טובה. אני משער לעצמי שהסיבה הראשונה היא ספאם והסיבה השניה כי הם יכולים לעשות זאת ביתר קלות

ספאם:
יש הרבה אתרי ספאם באתר גוגל סייטס, שנוצרו רק בשביל פרסומות
אבל יחד עם זאת יש הרבה יותר אתרי ספאם בפלטפורמת בלוגר

הם יכולים
בבלוגר יש הרבה חופש כך שיהיה אפשר לעקוף בקלות את האיסור של גוגל.
בגוגל סייטס גם כנראה אפשר יהיה לעקוף את גוגל בפרסומות של חברות אחרות אבל זה קצת יותר קשה.

נדע בהמשך
בשלב זה המהלך הזה של גוגל הוא תמוה, אני משער שבהמשך הדברים יתבררו יותר בקלות.

פתרונות להפסקת גוגל אדסנס בגוגל סייטס - מה צריך לעשות עכשיו

בהנחה שלא מדובר בספאם (יתברר בהמשך), תוכלו לקרוא  מספר פתרונות למי שמרוויחים כסף מגוגל אדסנס דרך גוגל סייטס - החלק הזה של הפוסט יתחדש ויעודכן בזמן כל מספר ימים (לפי הצורך) בשביל להתייחס לפתרונות הולמים עבור אלה שבאתרי גוגל גוגל סייטס שלהם יש להם פרסומות אדסנס.

כמה עובדות (כפי שאני מבין אותם)

יש להבין שלפי ההודעה של גוגל:
  • דפים שכבר מופיע בהם פרסום גוגל אדסנס לא ישתנו. מה שקיים לא ישתנה. 
  • לא יהיה אפשר ליצר דפים חדשים עם גוגל אדסנס 
  • לא יהיה אפשר לערוך א המודעות של גוגל אדסנס - כלומר גדלים צבעים וכד'

מה לעשות במסגרת האתר הקיים

ארגון אתר גוגל סייט קיים:

ראשית נסו לסדר את האתר הקיים:
  • אם יש לכם אתר קטן כמו אתר בורסה - עברו על כל הדפים ותראו אם אתם רוצים לסדר אחרת את הדפים, גוגל אדסנס וכד'
  • אם יש לכם אתר גדול, כמו אתר מדריכים בדקו בגוגל אנליטיקס מהם 100 הדפים המובילים מבחינת צפיות וסדרו אותם והדקו אותם
אתם יכולים להגיע לכל הדפים באתר שלכם (ולדעת כמה דפים יש באתר גוגל סייטס שלכם) - ראו מאמר - כמה דפים באתר גוגל סייטס

תכינו כיסים א - חשוב ביותר

ההצעה הנוכחית והבאה הן הצעות מקוריות שלי, שאני מניח שהם יעבדו (אני אשתמש בהן) אבל הם בעירבון מוגבל, איש לא יודע מה יהיה.

אם האתר שלכם בנוי בצורה היררכית ו/או אתם יודעים איזה דפים אתם רוצים להכניס בהמשך אז פשוט תכינו את הדפים ורק קראו להם בשמות ושימו בהם פרסומות של גוגל אדסנס (בטח יש לכם תבנית  גוגל סייטס עם גוגל אדסנס). בהמשך תשנו את הדפים תוסיפו להם תוכן אבל הפרסומות הקיימות כבר יהיו.
לפי המגבלות של גוגל סייטס שהוצגו למעלה, כפי שאני הבנתי אותם, זה אמור לעבוד.

הדבר עשוי לפגוע לכם קצת בקידום אתרים כי יהיו דפי ספאם, אבל אולי זהו פתרון טוב.

תכינו כיסים ב - חשוב ביותר

הרעיון הכללי הוא להכין דפים כמו קודם, אבל במקום סמוי באתר (בעומק 6 רמות). משהו שאומנם גוגל יימצא (הוא מוצא את כל הדפים בגוגל סייטס בלי בעיה - בגלל זה כיף להשתמש בגוגל סייטס), אבל זה יהיה עמוק הגולש הממוצע לא ימצא

אני מציע לכם להכין הרבה דפים (20-50 דפים) עם פרסומות וכותרת סתמית. בהמשך כשתצטרכו להשתמש בדפים אלה, תוכלו לעביר אותם (כזכור אפשר להעביר דפים בגוגל סייטס בלי שום בעיה), ואז אני מקווה שלא תהיה בעיה אמיתית לגוגל להציג את הדפים זה יענה על הצרכים שלהם
הסיבה של הכנת הדפים הוא שתדחו את הקץ, הדפים המוכנים יגמרו מתי שהוא, אבל זה ייתן לכם שהות של כמה חודשים להחליט מה לעשות עם האתר שלכם, ראו בהמשך.

שימו לב שדבר זה עשוי לפגוע בקידום אתרים שלכם, אולם יתכן שהפגיעה תהיה קטנה. לעומת הפגישה שלא תוכלו לעדכן את האתר עם פרסומות גוגל.

לימוד עבודה עם וורדפרס


לאתר וורדפרס יש יתרונות וחסרונות, אבל העובדה היא שמאוד קל להקים אותו. ראו מדריך וורדפרס, ותתחילו להקים אתרים בוורדפרס.

  • הדבר טוב גם לאתרים הבאים שלכם
  • וגם לכך שתוכלו להעביר את האתר שלכם לאתר וורדפרס (עם הפרסומות)
שימו לב שזוהי נקודה חשובה בעיני. מי שעוד לא למד לעבוד עם אתר וורדפרס עצמאי - זה זמן טוב לעשות זאת. אל תחששו. שימו לב למדריך וודפרס מפורט, הכל מאוד פשוט, כולל אחסון כולל הכל. תשתמשו בדרימהוסט (ראו מדריך דרימהוסט להקמת וורדפרס, וגם דרימהוסט) כך שתוכלו בבוא הזמן במהלך של קליק להקים אתרים.


העברת אתר גוגל סייטס לאחסון חיצוני

אני לא מציע לכם להעביר את האתר גוגל סייטס שלכם לפני סוף חודש אוגוסט, אז נדע מה קורה. 
בהמשך אני כן מציע לכם להעביר אותו לאחסון חיצוני, ואם יהיה צורך אכתוב מדריך פשוט על כך. 

מודלים אחרים של כסף באינטרנט

אתם יכולים לחשוב על מודלים אחרים של כסף באינטרנט - לא רק כסף באינטרנט
ראו 

בהמשך

אכתוב מדריכים לפי הצורך בנושא זה.
אמשיך ואעדכן מה צריך לעשות ואיך להתמודד עם המצב החדש


כל הזכויות שמורות לבלוג בלוגר ולאתר מדריכים

לא מצאתם?

רשומות פופולריות

תוויות

אדסנס (4) אודסק (1) אחסון (1) אחסון אתר (1) איבוק (2) איביי (1) איחסון אתר (4) אימייל (14) אמאזון (2) אנליטיקס (9) אנשי קשר (2) אקספלורר (2) אקספלורר 9 (1) אתר (19) אתר חינם (2) אתר מדריכים (12) אתרים (1) ביטלי (1) ביטקוין (1) בלוג (48) בלוג של גוגל (8) בלוגים (4) בלוגר (109) בניית אתר (33) בניית אתר חינם (8) בניית אתרים (25) בניית אתרים חינם (3) בנייתם אתרים חינם (1) בנית אתר (1) ג'ימייל (12) ג'ימיל (3) ג'מייל (5) גאדג'ט (7) גאדג'טים (7) גוגל (37) גוגל אדווארד (3) גוגל אדוורדס (3) גוגל אדסנס (34) גוגל אנליטיקס (13) גוגל דוק (4) גוגל דוקס (2) גוגל וובממאסטר טול (3) גוגל חיפוש (1) גוגל כרום (12) גוגל סיטס (1) גוגל סייט (16) גוגל סייט בעברית (2) גוגל סייטס (18) גוגל סייטס בעברית (2) גוגל סייסט (1) גוגל פלוס (1) גוגל קלנדר (1) גיבוי (3) גיבויים (5) גימייל (19) גימיל (2) גמייל (8) דומיין (13) דפדפנים (1) הוטמייל (2) הכנסה פסבית (1) הכנסה פסיבית (3) הקמת אתר (7) הרחבות כרום (2) הרחבות לכרום (1) הרחבות פיירפוקס (3) הרצאות (1) וורד (1) וורדפרס (3) וידאו (1) חדשות (2) חינם (2) חיפוש גוגל (3) חשבון גוגל (4) חשבונות גוגל (1) חשובות גוגל (1) טוויטר (1) טפסים (1) יוטיוב (1) יומן אישי (1) יומן גוגל (2) כלי מילות המפתח (1) כלי מילות מפתח (1) כלים (2) כסף (7) כסף באינטרנט (21) כרום (8) כתיבת תוכן (1) לפתוח בלוג (5) מדיה (3) מדריך (12) מדריכי מדיה (2) מדריכים (7) מובי מייקר (1) מייקרוסופט (1) מילות מפתח (4) מיקור חוץ (3) מנוע חיפוש תמונות (1) נישה (1) סטטיסטיקה (11) ססמאות (1) ספרים (2) סרט (2) סרטים (3) עדכוני רסס (7) עדכונים (2) ענן (1) עריכת סרטים (1) פוסט (24) פידברנר (4) פייסבוק (4) פיירפוקס (4) פיירפוקס 4 (1) פרטיות (6) קורס אינטרנטי (1) קורסים (1) קידום אתר (17) קידום אתר חינם (6) קידום אתרים (29) קידום אתרים בגוגל (2) קידום אתרים חינם (15) קיצור כתובות (1) קישורים (7) קניית אתר (1) רשומה (4) רשתות חברתיות (2) שיווק (5) שיווק אתר (6) שיווק אתרים (2) תבניות (3) תגית (9) תוויות (3) תוכן (1) תוכניות שותפים (8) תוכנית שותפים (4) תוסף כרום (1) תוספות כרום (2) תוספות לפיירפוקס (1) תוספות פיירפוקס (2) תוספים לגוגל כרום (2) תוספים לכרום (4) תוספים לפיירפוקס (1) תמונה (4) תמונות (3) תמונות חינם (3) תרגום (3) תשלומים (6) Bitcoin (1) blog (15) blogger (41) css (14) Domain (6) domian (3) e books (2) Elance (1) feedburner (11) Flicker (1) gmail (16) godaddy (6) google + (2) google adsense (15) Google Analytics (7) google calender (3) google chat (1) google docs (1) google site (15) google sites (8) google webmaster tools (3) html (26) ICQ (1) j (1) nofollow (1) oDesk (1) RSS (12) seo (10) seo קידום אתרים חינם; קידום אתרים (2) SMS (1) Windows Movie Maker (1) wix (1) youtube (1)